Mardin Umut Kervanı Ramazan yardımlarına başladı

Mardin merkez Artuklu ilçesindeki fakir ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Umut Kervanı, Ramazan yardımlarına ağırlık verdi.

Mardin Umut Kervanı Ramazan yardımlarına başladı

Mardin Umut Kervanı, Ramazan ayı nedeniyle fakir, muhtaç ve yetim ailelere gıda kolisi dağıtmaya başladı.
Mardin merkez Artuklu ilçesindeki fakir ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Umut Kervanı, Ramazan yardımlarına ağırlık verdi.

“Ramazan’da yardımlarınız bereketlensin” sloganıyla başlattıkları yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, Müslümanların Ramazan ayını tebrik ederek, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gelmesiyle yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi.

 Ramazan ayı boyunca hayırseverlerden gelen yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklarının altını çizen Akman, şunları söyledi:

“Ramazan ayının başında fakir, mağdur ve muhtaç aileler için gıda kolisi hazırladık ve hazırladığımız gıda kolilerini dağıtmaya başladık. İnşallah bu yardımlarımız Ramazan ayının sonuna kadar da devam edecektir. Yardımları götürdüğümüz ailelerin kayıtları bizde bulunup gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerdir. Bu aileler tespit komisyonumuz tarafından tespit edilen ailelerdir. Ramazan ayının sonuna doğru yüzlerce aileye gıda paketi ulaştırmış olacağız. Şu ana kadar 100’e yakın aileye gıda kolisi ulaştırdık, inşallah yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz.”

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman

Hayırseverlere yardım çağrısında bulunan Akman, “Allah’a hamd olsun on bir ayın sultanı Ramazan’ın mübarek havasını soluyoruz. Ramazan ayı ile birlikte bereket de gelmiş oldu. Ramazan ayı çalışması kapsamında gıda faaliyetlerimize başladık. Hayırseverlerimizin bize ulaştırmış olduğu gıdalar var, bizler de bu gıdaları yetim ve yardıma muhtaç ailelere ulaştırıyoruz. Bu çalışmamız Ramazan ayı boyunca devam edecek. Bu konuda hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Şu an bizde kayıtlı 1200 aile var. Tabi gönül ister ki tüm bu ailelerimize gıda ulaştıralım, ancak bize gelen yardımlar sınırlıdır. Bizler de gücümüz ve imkânlarımız çerçevesinde, hayırseverlerin desteğiyle bu kardeşlerimize umut olmaya çalışıyoruz.  Hayırseverlerimizin bize köprü olarak görüp yardımlarını bizim üzerimizden yapmalarını istiyoruz. Maneviyatı ve bereketi bol bu Ramazan ayında hayırseverlerin bize yardımcı olmalarını beklerken tüm Müslümanlara hayırlı ramazanlar diyoruz.” dedi. (İLKHA)