USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

İmsak:04:58 Güneş:06:19
17 °C

Grup Tillo Nusaybin’de sahne aldı

Advert Grup Tillo Nusaybin’de sahne aldı

Nusaybin Belediyesinin Ramazan etkinlikleri çerçevesinde ünlü İlahi gurubu Grup Tillo Nusaybinlilerle buluştu.

(Cihat Şayık ) 

Nusaybin  Belediyesinin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında halka buluşturduğu Grup Tillo'nun verdiği ilahi konser büyük ilgi gördü.

 

Mitanni Kültür Merkezinde yapılan etkinlikler çerçevesinde palyaçolar sahne aldı. 
Çocukları eğlendiren palyaçolardan sonra programın açılış konuşmasını yapan Nusaybin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nurettin Şimşek, iki milyar insanın kalbine cihanşümul bir ışıkla hükmedebilmek için Ahmed Mahmud Muhammed Mustafa'nın zikriyle kalbimizi zırhlamak gerektiğini belirti.

Şimşek  "Bugün yapmaya çalıştığımız budur. Sadece ve sadece gönüllerin mücahidi başkan başkumandanı âlemlerin efendisi Allah'ın habibi Peygamber efendimiz (s.a.v) anmak, bir tek zikrine bile sebep olmak için buradayız. Yapmaya çalıştığımız tek bir şey var Nusaybin'e, Nusaybinlilere layık olmak, bir birlik içerisinde bir bütünlük halinde en tepedeki belediye başkanımızdan en aşağı kademesinde çalışan ben ve diğer arkadaşlarımıza kadar gerçekten yapmaya çalıştığımız tek bir şey var, amir olan sizlere memur olabilmek, bu kenti daha da yaşanılabilir kılabilmek" ifadelerini kullandı.


Şimşek'in konuşmasından sonra sahne alan Recep Aslan en güzel ilahilerini seslendirdi.
Programda sahne alan ünlü İlahi gurubu  Grup Tillo, alandakilere güzel bir ilahi gecesi yaşattı. 
Grup Tillo'nun ilahilerine zaman zaman izleyiciler de eşlik ederken defler eşliğinde salavat-ı şerife getirildi.
Program sonunda sahneye davet edilen Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ergün Baysal ilahi gurubunu teşekkür etti.