USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin’de Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Nusaybin’de Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Siyonist işgal çetesinin katlettiği Filistinli Müslümanlar için Nusaybin'de kılınan cenaze namazının ardından yapılan değerlendirmelerde, Müslümanların Kudüs'ü mutlaka koruması gerektiğine dikkat çekildi.

Siyonist işgal çetesinin katlettiği Filistinli Müslümanlar için, Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan bütün camilerde sala okundu, öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından tepkilerini dile getiren cami cemaatinden Sibğetullah Altın, "Müslümanların başına gelen belaların nedeni, Müslümanlar arasında vahdetin olmamasındandır." dedi.

Altın, “Müslümanlarda Kudüs bilinci olmadığından kâfirler cesaret bulup Müslümanları şehit ediyorlar. Suç Müslümanlarındır. Bizim aramızda vahdet sağlanıncaya denk kâfirler Müslümanları şehit edecekler. Kudüs Müslümanlar için mukaddes bir beldedir ve Müslümanların orayı koruması ve sahiplenmesi gerekir. Biz Kudüs’ü sahiplenmedikçe bizim Müslümanlığımız da zayıf olacaktır. Allah Müslümanların arasına vahdet koysun. Allah Müslüman liderleri İslam kardeşliği için uyandırsın.” ifadelerini kullandı

.

Veysi Barış ise "Dünya Müslümanları ve Araplar bu kâfirlere karşı çıkmıyor. Türkiye’den başka kimse tepki göstermiyor. Suudi Arabistan ve Arap ülkeleri Yahudilere yardım ediyorlar fakat Müslümanlar için hiç bir şey yapmıyorlar. Yeter artık, Müslümanlar ayağa kalksın. Dünyada bu kadar Müslüman var, bunlar nerede, niye Müslümanların mukaddesatı için ayağa kalkmıyorlar? Görmüyorlar mı kâfirler birbirlerine yardım ediyorlar." şeklinde konuştu. (Cihat Şayık-İLKHA)