USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Akşam:17:44 Yatsı:18:59
17 °C

HÜDA PAR aday adayı Açılan’dan esnaf ziyareti

Advert HÜDA PAR aday adayı Açılan’dan esnaf ziyareti

HÜDA PAR Mardin Milletvekili aday adayı Ali Açılan, beraberindeki heyetle Mazıdağı esnafını ziyaret etti.

HÜDA PAR’dan Mardin Milletvekili aday adayı olan Ali Açılan, seçim çalışmaları kapsamında Mazıdağı’nda esnafı ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Aday adayı Açılan’a HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı Abdülaziz Tuna ve partililer eşlik etti.

Ziyaretlerde tespit ettikleri sorun ve mağduriyetleri yanına not aldıran Açılan, sorunların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söyledi. Esnaf da heyete teşekkür etti.

Ziyaretler kapsamında ilçe müftülüğü ile çarşı merkezinde bulunan vatandaşlarla da bir araya gelen Açılan, halktan milletvekilliği seçimlerinde destek talebinde bulundu.

Ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklama yapan Açılan, kendisini çok sıcak ve samimi karşılayan esnafa teşekkür ettiğini belirtti.

Açılan, “HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı Sayın Abdülaziz Tuna ve ilçe yönetimiyle birlikte Birinci Cadde’de bulunan esnafımızı ve ilçe müftülüğünü ziyaret ederek, çarşı merkezinde bulunan vatandaşlarımızla bir araya geldik. Güzel ve verimli bir ziyaret oldu. Hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını birinci ağızdan dinledik. Yaşadıkları sorunlarını yanımıza not aldık. Özellikle küçük esnaf kardeşlerimizin işlerinin bayağı durgun olduğunu gördük. Bizler esnaf teşvik kredilerinin hem kolaylaştırılmasını hem de artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Büyük esnaf kardeşlerimizin de bazı sıkıntıları var tabi.  İnşallah halkımız bize destek verip bizi meclise gönderirse bu sorunları en üst perdeden dile getirip halkımızın sorunlarının çözülmesi için mücadele edeceğiz.” dedi. (Mehmet Aslan - İLKHA)