Nusaybin'de 1935 - 1967 yılları arası mezunların karne sergisi açıldı Nusaybin'de 1935 - 1967 yılları arası mezunların karne sergisi açıldı

Haberin galerisi için tıklayın!

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki  Atatürk İlkokulunda 1935 ile 1967 yılları arasında okuyanların karneleri düzenlenen sergiyle ziyaretçilere açıldı.

Serginin açılış kurdelesi, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Tek, Okul Müdürü Mehmet Zeki Can tarafından kesildi.

Açılışta konuşan Okul Müdürü Can, okulda eğitime başlanan tarihi ve eğitim süreci hakkında bilgi verdi. 1935 ve 1967 yılları arasında mezun olan öğrencilerin karnelerini sergilediklerini belirten Can, okuldan mezun olanların devlet daireleri, askeriye ve siyasette önemli görevlerde bulunduklarını kaydetti.

Açılışta konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal da, okul ziyareti sırasında arşivden haberdar olduğunu söyledi.

Baysal, "Müdürümüz okullarıyla ilgili bilgi verirken çok önemli bir vesika gösterdi. Sayfaları karıştırırken yaklaşık 80 yıl önceki mezunlara ait fotoğraf ve karneleri gördüm. İlçemizin eğitim hayatını, sosyal hayatını bir geçmişini ortaya koyuyor. Biz de bunların vatandaşlarımıza açalım, gelsinler görsünler istedik." dedi.

Açılış ve konuşmalardan sonra davetliler sergiyi ziyaret etti.

Sergiye gelen bazı vatandaşlar, babalarına ve dedelerine ait karneleri görme fırsatı elde ettiklerini söyledi. (Cihat Şayık- İLKHA)Kategori: Genel
yeniden çocuk olmak
5 ay önce

emeği geçenlere teşekkürler.çocukluğumuza bir an olsun geri döndük

YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-