USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin'de Sanayi Sitesi Camisinin temeli atıldı

Nusaybin'de Sanayi Sitesi Camisinin temeli atıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Küçük Sanayi Sitesinde yapılacak Caminin temeli için tören düzenlendi

Mardin’in Nusaybin ilçesinde  İpek Yolu üzerinde bulunan Küçük Sanayi Sitesinde yapılacak Caminin temeli için tören düzenlendi.
Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel'in girişimleriyle ve hayırseverleriyle destekleriyle yapımına başlanan Sanayi Sitesi Camisinin temeli atıldı.

Caminin temeli için düzenlenen  törende konuşan  Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Sanayi Sitesinde böyle bir caminin yapılması nedeniyle mutluluğunu ifade etti.

Baysal ;İbadethanelerin bizim için önemli mekânlar olduğunu kaydeden Baysal: Bir işin temeli işe başlamaktır. Bugün işe başlayarak işi bitirmiş oluyoruz. 
Kaymakamlık ve Belediye olarak bizim buraya desteklerimiz olacaktır. STK'larımızdan da desteklerini esirgememesini istiyoruz. Hayır işlerinde el birliği ile amacı gerçekleştirmemiz lazım. Emeği geçenleri tebrik ediyorum, hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

“Kapımız gönlümüz her zaman açıktır”

Nusaybin Esnaf Odası  başkanı  ömer özel esnaf sorunları için herzan kapılarının açık olduğunu belirti.

Özel; Temel atma töreninde konuşan Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, Esnaf Odası seçimleri öncesi sanayi esnafına yaptıkları ziyarette caminin gündeme geldiğini hatırlatarak: "Sanayi Sitesi esnafımızı tarafından burada bir cami ihtiyacı olduğu bize iletildi. Biz de Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimi olarak hayırseverlerin de yardımıyla işe koyulduk. Bugüne kadar bize her türlü desteği veren Nusaybin Esnafına ve hayırseverlere teşekkür ediyorum. Yardım yapacak vatandaşlarımızın yardımları şimdiden kabul olmasını diliyorum. Biz oturan yönetim olmayacağımızı söylemiştik. Tüm esnaflarımızın sorunlarıyla birebir ilgileneceğimize şeref ve namus sözü vermiştik. Bu sözümüzün arkasındayız. Her esnafımızın sorunu, sıkıntısı bizim sorunumuzdur. Kapımız gönlümüz her zaman açıktır" dedi.


Konuşmalardan sonra Nusaybin Müftüsü Vekili Abdurrahim Yıldırım dua etti. Kesilen kurbanlardan sonra temel için ilk harçlar atıldı.
Nusaybin Sanayi Sitesi Camisi Temel atma törenine; Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Emniyet Müdürü Abdurrahim Zengin, Müftü Abdurrahim Yıldırım, Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ticaret Borsası Necdet Aktaş, Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Tunç, Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüseyin Gündoğdu, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Doğru, Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Hüsnü Bengin Efetürk, Sanayi Sitesi Esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam baysal sanayi esnafını ziyaret etti

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal ve beraberindekiler, temel atma töreninden sonra Sanayi Sitesi Esnafını ziyaret etti.
Otomatik kepenk dükkanına giden Kaymakam Baysal, çalışma şekilleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Sanayi Esnafı ziyaretinden sonra Kaymakam Baysal ve beraberindekiler siteden ayrıldı.