USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Lösemi hastası öğrencinin hayali gerçeğe dönüştü

Lösemi hastası öğrencinin hayali gerçeğe dönüştü

​Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki lösemi hastası öğrencinin dayalı döşeli bir oda hayali, Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Odabaş tarafından gerçekleştirildi.

Kızıltepe ilçesindeki lösemi hastası Yeşim Sancar adlı öğrencinin oda hayali, ilçe kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş tarafından gerçekleştirildi.

Lösemi hastası olduğu gerekçesiyle Tepebaşı Mahallesi'ndeki evinde eğitim gören 4’üncü sınıf öğrencisi Yeşim Sancar’ın yarıyıl tatili karnesini evinde veren ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş’tan tek hayalinin dayalı döşeli bir odasının olmasını istemişti. Odabaş, kendisine söz vererek kısa bir süre içerisinde Sancar’ın hayalini gerçekleştirip odasını istediği şekilde donattı.

“En büyük hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum”

Kısa zamanda yeni odasına kavuşan lösemi hastası Sancar, odasına yeni alınan eşyaların çok güzel olduğunu söyleyerek sevincini şu şekilde dile getirdi:

“Karne gününde kaymakam amca evimize geldi, karnemi verdi. Ben de ondan bir ricada bulundum. En büyük hayalim olan odamın döşemesini istedim. Oda ‘seve seve yapacağız’ dedi. Artık odamda elbise dolabı, takı dolabı, çalışma masası ve dolabı, sandalye yatak ve televizyon hepsi var. Ve hepsi istediğim şekilde yapıldı. Eskiden bu eşyaların hiç biri odamda yoktu. En büyük hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum. Hayalimi gerçekleştirdiği için Kaymakam amcaya çok teşekkür ediyorum.”

“Umudumuz olan çocuklarımızı mutlu etmek en büyük zenginliğimizdir”

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş ise “Ekip arkadaşlarımızla birlikte küçük bir çocuğun hayalini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bizler şunun farkındayız ki çocuklar bugünün yarını, yarının umududur. Umudumuz olan çocuklarımızı mutlu etmek en büyük zenginliğimizdir.” dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)