analist Nusaybin'de STK ve Çiftçilere IPARD 2 başvuruları hakkında konferans
USD 5.3748998641968 EUR 6.0999999046326 GBP 6.7856998443604 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1240.0300292969 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin'de STK ve Çiftçilere IPARD 2 başvuruları hakkında konferans

Nusaybin'de STK ve Çiftçilere IPARD 2 başvuruları hakkında konferans

Mardin’in Nusaybin ilçesinde STK yöneticileri ile çiftçilere IPARD-2 3'üncü başvuru çağrı ilanı hakkında bilgi verildi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Mardin’in Nusaybin ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yöneticileri ile çiftçilere IPARD-2 3'üncü başvuru çağrı ilanı hakkında bilgi verdi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen konferansa Gıda Tarım ve Hayvancılık Nusaybin İlçe Müdürü Ramazan Doğan, TKDK Proje Birim Amiri Muhyettin Ertaş, Kıdemli Uzman Nursel Buğday, STK yöneticileri ve çiftçiler katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan TKDK Proje Birim Amiri Muhyettin Ertaş, Nusaybin'den çok fazla proje ve yatırım almayı planladıklarını belirtti.

Nusaybin'in buna ihtiyacı olduğunu kaydeden Ertaş, "Bizim yapmaya çalıştığımız Nusaybin'e, bölgemize bu yatırımların gelmesidir. Bu havuzdan herkes hazırladığı proje ölçüsünden destek alıyor, yatırım almaya çalışıyor. İnşallah Nusaybin'den de yatırım yapmak isteyen kişiler çıkacaktır. Nusaybin'de hep birlikte bu yatırımları gerçekleştirelim. Yatırım ve proje hazırlama konusunda kurumumuza her zaman başvurabilirsiniz. Proje hazırlama sırasındaki zorlukları mümkün olduğunda başvuru sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz." dedi.

Konuşmadan sonra Kıdemli Uzman Nursel Buğday, IPARD ve TKDK, destek başvuruları ve örnek projeler hakkında sinevizyon gösterimi eşliğinde sunum yaptı.

Konferansın sonunda katılımcıların sorularına cevap verildi. (Cihat Şayık-İLKHA)