USD 5.3434000015259 EUR 6.0847997665405 GBP 6.7677998542786 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1250.0999755859 Yarım Altın

İmsak:04:58 Güneş:06:19
17 °C

Mardin’de ‘Gazeteciler Günü’ etkinlikleri

Mardin’de ‘Gazeteciler Günü’ etkinlikleri

Mardin’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle çeşitli program, etkinlik ve ziyaretler gerçekleşti.

Mardin merkez Artuklu ilçesinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı. Çeşitli ziyaretlerin de yapıldığı etkinliklerde, özel bir hastane gazetecilere ücretsiz Check-up hizmeti verirken, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman gazetecilerle bir araya geldi.

Gazetecilere ücretsiz Check-Up

Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Sadioğlu, tarafından karşılanan gazeteciler, kendilerine uygulanılacak Check-Up için hasta yönlendirme görevlilerinin refakatinde ilgili birimlere götürülerek ilgili tetkik ve muayeneye tabii tutuldu.

Halkla İlişkiler Müdürü Ersöz, gece gündüz demeden görevleri başında olan gazetecilerin sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları için kurumsal olarak imkanları dâhilinde destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Gazetecilerin zor ve meşakkatli bir görev yaptığına işaret eden Ersöz, “Halkın haber alma hakkını zor şartlar altında yerine getiren basın mensupları kamuoyunu gelişmelerden haberdar etme adına önemli bir kamu görevini yerine getiriyorlar. Bu özel günlerinde Mardin’de görev yapan basın mensuplarımızın sağlıklı bir bedene sahip olmaları ve bunu sosyal yaşamlarına da pozitif anlamda yansıtabilmeleri açısından kurumsal olarak bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik.” diye konuştu.

Vali'den gazetecilere kahvaltılı kutlama

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kapsamında şehirde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen buluşmada konuşan Yaman, gazeteciliğin zor bir meslek grubu olduğunu kaydetti.

Gazeteciliği mesai mefhumu olmadan stresli bir meslek olduğunu vurgulayan Yaman, “Gazetecilik zor bir meslek grubu. Mesai mefhumu olmadan hem stres hem zor şartlarda bir kamu görevi ifa ediyorlar. Yerel, ulusal ve uluslararası gazetecilik günümüzde artık çok önemlidir. Çünkü insanlar olan bitenden muhakkak haberdar olmak istiyor. Bu nedenle bu sektörde çalışan emek veren, gayret gösteren bir sürü arkadaşımız ve dostumuz çok kısa sürede bilgilendirilmek üzere haber yapıyorlar.” dedi.

Çalışma şartlarının iyi olması dileğinden bulunan Yaman, şöyle devam etti: “İnşallah daha iyi şartlarda çalışırlar. Daha kolay şartlarda çalışırlar. Ama çalışan gazeteciler biliyor ki bu meslek kolay değil. Hem kamu hizmeti yapacaksınız hem tarafsız ve objektif olacaksınız. Hem de çok kısa sürede vatandaşa bilgi paylaşımında bulunacaksınız. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” (M. Salih Keskin – İLKHA)