Pasaport ve sürücü belgesi işlemleri nisanda Nüfus Müdürlüğüne devredilecek Pasaport ve sürücü belgesi işlemleri nisanda Nüfus Müdürlüğüne devredilecek

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesine dair sürenin uzatılması hakkındaki karar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Kararda, "Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesine dair sürenin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; İçişleri Bakanlığının 8 Aralık2017 tarihli ve 4208 sayılı yazısı üzerine, 3152 sayılı İçişleri Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun geçici 11'inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 25 Aralık 2017 tarihinde kararlaştırılmıştır." denildi.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesine dair süre 2 Nisan 2018 tarihine kadar uzatıldı. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-