Nusaybin’de ki sağanak yağışın etkileri sürüyor evleri lağım suyu bastı Nusaybin’de ki sağanak yağışın etkileri sürüyor evleri lağım suyu bastı

Haberin galerisi için tıklayın!

Mardin’in Nusaybin ilçesi’nde   iki gün önce meydana gelen sağank yağışın etkileri sürüyor  kanalizasyonun tıkanması sonucu  birçok evi lağım suyu basatı

Gırnavaz ve Kışla Mahallesinde tahliye yapamayan logar kanallarının suyu evlerin lavaboların attı. Evlerin içerisine giren lağım suları nedeniyle ev eşyalarının kullanılmaz hale gelirken ev sahipleri mağdur oldu.


Kışla Mahallesinde tahliyede yetersiz kalan alt yapı nedeniyle Rezan Sokakta birçok ev sular altında kaldı.
Lavabolarından taşan sularla uyanan ev sakinleri, çocuklarını üst katlardaki komşularına teslim ettikten sonra suyun tahliyesini yaptılar.

Su birikintisinin tahliyesi için MARSU ekiplerine haber verdiklerini belirten vatandaşlar, MARSU, TOKi ve Alt yapı şirketinin işi birbirlerinin üzerine attığını ve hiç kimsenin müdahale bulunmadığını iler sürdü.
Kışla Mahallesi sakinlerinden Gazi Duman, Sabah saatlerinde mutfakta ve lavabolardan yükselen sularla uyandıklarını kaydetti.

 

İki yıldır bu sorunu yaşadıklarını kaydeden Duman: "MARSU'ya gidiyoruz TOKİ'ler sorumludur diyorlar. TOKİ'ye geliyoruz onlar da MARSU sorumludur diyor. Hiç kimse halimizi sormuyor, kimse bizimle ilgilenmiyor. Biz yetkililerin bize sahip çıkmasını ve sorunun çözümünü istiyoruz" dedi.
Gırnavaz Mahallesinde de lavabolarındaki su taşan evin eşyaları pis suların altında kaldı. (İLKHA)

 

 

  • Nusaybin’de ki sağanak yağışın etkileri sürüyor evleri lağım suyu bastı

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-