USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

İmsak:04:58 Güneş:06:19
17 °C

Nusaybin´de Flyboard gösterisi ve Karakucak Güreş Yarışması yapıldı

Advert Nusaybin´de Flyboard gösterisi ve Karakucak Güreş Yarışması yapıldı

Mardin´in Nusaybin ilçesinde DSİ Barajı ve Gölünde ekstrem sporlarından Flyboard gösterisi ve Karakucak Güreş Yarışması yapıldı.

 

Mardin´in Nusaybin  Belediyesi tarafından ekstrem sporlarından Flyboard gösterisi ve Karakucak Güreş Yarışması

DSİ Piknik Barajı Mesire alanı ve Gölünde yapılan festivalde 1´inci Karakucak Güreşleri ve Flyboard gösterileri düzenlendi.

DSİ Piknik Barajı Mesire alanı ve Gölünde yapılan festivalde 1´inci Karakucak Güreşleri ve Flyboard gösterileri düzenlendi. Festival pehlivanların er meydanına çıkmasıyla başladı. 16´sı Milli Sporcu toplan 46 Güreşçinin katıldığı yarışma Cazgır´ın anonsuyla başladı. Nusaybin´de ilk defa yapılan Güreş yarışmasında Serhat Elvan şampiyon oldu. 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçılar´ın 5 Bin TL´den ihalesini açtığı ´Ağalık´ yarışında Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş ve Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdulhakim Aytimur yarıştı. Nusaybin´de ilk Ağa Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş seçildi.

Yarışmanın sonunda ödül töreni düzenlendi.

 

-Kaymakam Balıkçılar: "Biz burada huzuru korumaya, huzurun bozulmamasına ant içtik."

Törende konuşan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Balıkçılar, bölgede yapılmayan bir ilk kültürel etkinlik yapmak istediklerini belirtti.

Festival için ata sporu olan güreşi seçtiklerini kaydeden Balıkçılar, akabinde de flybord gibi baraj gölünde gösteri düzenleyeceklerini kaydetti.

Balıkçılar şöyle konuştu:

"Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin bu bölgeye desteği malum, iki yıldır çok iyi işler yapılıyor. Başta Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve benden önce çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Biz burada huzuru koruma, huzurun bozulmamasına ant içtik. Burada gördüğünüz gibi festivaller, müsabakalar, sizlerle, vatandaşlarla, Sivil Toplumlarla güzeldir. O yüzden hep birlikte el birliğiyle inşallah terörün adı anılmamak üzere sileceğiz. İnşallah huzurun bozulmaması için hep birlikte çalışacağız."

 

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya da: "İlk defa temaşa ettiğimiz bu coşkuyu inşallah gelecek sene daha güçlü bir şekilde izlemeyi ümit ediyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra dereceye giren Güreşçilere Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçılar, Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Yıldırmaz, Emniyet Müdürü Murat Sönmez, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü Hadi Çomaktekin, İlçe Müdürü Serkan Tekin ve Ağa seçilen Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş tarafından madalya, plaket ve kupa verildi.

 

Aktaş, Nusaybin´in ilk Güreş Ağası seçildi

Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, ilçede ilk defa yapılan Karakucak Güreş yarışmaları sonundan ilk Güreş Ağası seçildi.

Yarışmaların sonunda Güreş ağası belirlendi. Cazgır´ın anonsuyla Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçılar ihaleyi başlattı. Balıkçılar´ın 5 Bin TL´den ihalesini açtığı ´Ağalık´ yarışında Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş ve Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdulhakim Aytimur yarıştı.

Kıyasıya geçen Ağalık ihalesini Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Aktaş 47 Bin TL ile kazandı.

Cazgır´ın ihaleyi kapatmasıyla Aktaş´a Ağalık elbiseleri giydirildi. Omuzlara alınan Aktaş, Er meydanında Güreşçileri ve vatandaşları selamladı.

 

Yapılan yapılan Karakucak Güreş yarışmaları sonundan sonra    Profesyonel sporcular tarafından yapılan Flyboard gösterisi başladı 

 

Yaklaşık 30 dakika yapılan gösteri büyük heyecana neden olurken vatandaşlar cesaretlerinden dolayı uzun süre sporcuları alkışladı. (Cihat Şayık-İLKHA)