USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

Nusaybin Kaymakamı Baysal için veda programı yapıldı

Nusaybin Kaymakamı Baysal için veda programı yapıldı

​Antalya'nın Finike ilçesine atanan Mardin'in Nusaybin Kaymakamı Ergün Baysal için veda programı düzenlendi.

Nusaybin'de iki yıldır Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak görev yapan Ergün Baysal'ın Finike'ye tayin olması nedeniyle veda programı yapıldı.

Oktay Mungan Olimpik Havuz tesislerinde yapılan geceye Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Garnizon komutanı P. Bnb. Cenk Özlüpınar, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Fatih Yıldırmaz, Emniyet Müdürü Murta Sönmez, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticileri, bazı STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Gecede konuşan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün ve Belediye Yazı İşleri Müdürü Fahrettin Aktaş, Nusaybin’e yaptığı hizmetlerden dolayı Baysal’a teşekkür etti.

Daha sonra veda konuşması yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Baysal, iki yıldır yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nusaybin’in içerisinden geçtiği zor günlerden sonra ilçeye atandığını belirten Baysal, “2016 tarihinde Nusaybin ilçesine kaymakam ve belediye başkan vekili olarak tayin edildikten sonra ilçenin durumu hepinizce malumdur. Terör örgütü hendek, barikatlar kazarak kamu düzenini ciddi bir anlamda tahrip etti, yaklaşık 8 bin konutun yıkılmasına sebebiyet verdi. İnsanlar mallarını ve değerli eşyalarını geride bırakıp sadece canlarını kurtardılar. Şehir yaşanmaz hale geldi. Terörün yıkımı içerisindeydi. Terörü, teröre destek, finansal kaynakların halkın hizmetinde ve kentsel hizmetlerde kullanılması yerine sadece terörün finansmanına kullanılıp kentsel hizmetler noktasındaki insanların herhangi bir çalışmaya hasret bırakıldığı bir belediyecilikten, gerçekten kaynaklarının tümünün mahalli ihtiyaçların giderilmesinde, gençlerimize, çocuklarımıza, kadınlarımıza, toplumumuzun her kesimine yönelik çalışmaların yürütülmesinde kullanılan bir belediyecilik anlayışına geçti." dedi.

Baysal, “Borcun içerisinde olan bir belediye, kaynakları etkin, verimli kullanılmayan bir belediye, bütçe planlamasının olmadığı bir belediye ve bu kaynaklarında terörün finansmanı ve terörün lojistik desteklerinde kullanılan bir belediye anlayışı vardı. Çok şükür şu anda herhangi bir borçlanma yapılmadan, geçmiş dönemin tüm borçları ödenip, yapılandırılarak ve yürütülen faaliyetlerde de kendi öz kaynaklarımızla, belediyenin kendi öz kaynakları ve dönemimizde yaratılan gelir kaynakları ile beraber oluşturulan finansal araçlarla tüm hizmetler yapılmıştır. Önümüzdeki süreçle alakalı da DİKA ile yapılacak 4 ayrı projede yüzde 70’i DİKA yüzde 30’u da belediyemiz tarafından yapılacak çalışmalar için bile herhangi bir borçlanma yoktur. Tabi en kalbi duyguyla ifade etmek istiyorum bu görevi yaparken vatandaşlarımızın zaman içerisinde bizlere teveccühü, vatandaşımızın hizmetlerin kendi hayatına olan etkisini görmesi ve bunlardan yararlanması bizler için çok büyük bir memnuniyet ve mutluluktur.” şeklinde konuştu.
Kaymakam Baysal, konuşmasının sonunda vatandaşlardan helallikle istedi.

Kaymakamlık yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün, Belediye Yazı İşleri Müdürü Fahrettin Aktaş ve Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdulhakim Aytimu Kaymakam Baysal'a hediye verirken, Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan ise hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

İçişleri Bakanlığının, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 2 yıldır Nusaybin'de Belediye Başkan Vekili olarak da görev yapan Kaymakam Ergün Baysal, Antalya'nın Finike ilçesi Kaymakamlığına atandı.  Yerine ise Erzurum’un Narman İlçesi Kaymakamı Mehmet Balıkçılar atanmıştı. (Cihat Şayık-İLKHA)