USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Akşam:17:44 Yatsı:18:59
17 °C

Düşünce-Der kurban bayramı mesaj

Düşünce-Der kurban bayramı mesaj

Nusaybin’de faaliyet gösteren ve peygamber sevdalıları platformu üyesi olan Düşünce-Der kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nusaybin’de faaliyet gösteren ve peygamber sevdalıları platformu üyesi olan Düşünce kültür ve dayanışma derneği  kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Düşünce-Der tarafından yayınlanan mesaj şöyle ;

“Allah'ın müminlere armağanı olan bayramlardan birini daha idrak etmiş olacağız .Acılarla çevrili İslam coğrafyasında karşıladığımız Kurban Bayramı'nın tüm Peygamber Sevdalısı Müslümanlara kurtuluşun kapısını aralamasını, en kısa zamanda hüzünlerin sonra ermesini, yaşlı gözlerin mutluluk gözyaşlarıyla ışıldamasını Rabbimizden niyaz ederiz. Bu bayramı İbrahimi bir şuurla karşılayıp, en berrak duygularla adadığımız kurbanları Allah'ın bizden kabul buyurmasını, başta Suriye ve Yemen olmak üzere; baskı, zulüm ve esaret altındaki tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile kılmasını Rabbimizden temenni ederiz.

Ümmet olarak özellikle son yıllarda yaşadıklarımız hem topraklarımızda hem gönüllerimizde büyük yıkımlara neden oldu. Tefrika rüzgârı evlatlarımızı yıkıp geçti. Şehirlerimiz, tarihimiz, kültürümüz tahrip edildi. Dul kalan kadınların, yetim çocukların çığlıklarının dinmediği coğrafyamızda olup bitenlerden ders çıkarmanın vakti hâlâ gelmedi mi? Daha ne zamana kadar devam edecek bu gaflet hali? Büyük barbarlıklarla karşılaşan, kıyımdan geçirilen Müslümanların cansız, parçalanmış bedenleri hangi gün bizi uyandıracak? Kardeşlerimizin yardım çağrılarına ne zaman kulak verecek, el uzatacağız? Ruhlarımızı kuşatan zillet elbisesini ne zaman yırtacağız? Rabbimizden niyazımız; tüm fiziki ve ruhi bölünmüşlükleri sona erdirecek sebepler yaratması, Müslümanlara, kardeşlik esası üzerine bina edilmiş bir gelecek nasip etmesidir.

Kulu Allah'a yakınlaştıracak kurbanlar adayan tüm Peygamber Sevdalısı kardeşlerimizin bu hayırlı ibadetini Rabbimizin kabul etmesini niyaz ederiz." duasıyla devam eden mesajda son olarak, "Yine hem bayramda hem de sonraki zaman diliminde Allah'ın bizlere verdiği rızıktan, yine O'nun rızası için paylaşmayı nasip etmesini dileriz. Fakir ve muhtaçlarla dayanışmayı özellikle bu bayram günlerinde artırmalı, buruk gönülleri hoş etmeliyiz. Yetim ve öksüzleri sevindirmeli, yaşlılarla hem hal olup hayır dualarını almalıyız. Özellikle sıla-i rahime hürmeten akraba, eş, dost ziyaretlerini ihmal etmemeliyiz. Bu vesileyle tekrar tüm Müslümanların Kurban Bayramı'nı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını, saadet dolu yıllara kapı aralamasını temenni ederiz”