Hüda-Par'dan Kurban Bayramı mesajı Hüda-Par'dan Kurban Bayramı mesajı

Hüda-Par Nusaybin ilçe teşkilatı, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
"Kapitalizmin, sömürünün ve işgalin İslam coğrafyasını kasıp kavurduğu şu zamanda aziz İslam ümmetinin evlatlarının kanı başta Suriye, Yemen, Irak, Afganistan ve Filistin olmak üzere oluk oluk akıtılırken, işgal edilmemiş ülkeleri de ekonomik ambargo ile yoksulluğa sürüklemek istiyorlar.


Sıkıntıların doruğa çıktığı şuanda yüce rabbimizin lütfü ve keremiyle rahmet günleri olan bir kurban bayramına daha kavuşmuş olmanın sevincini yaşıyoruz.
Allah’tan dileğimiz bu bayramda akıtılan kurban kanlarının günahlarımıza kefaret, arafatta dua edip hacı olan kardeşlerimizin dualarının ümmetin kurtuluşuna, düşmanlarımızın ve içimizdeki işbirlikçilerinin helakına vesile olmasını diliyoruz.


Parti olarak sıkıntıların birlik, beraberlik ve kardeşlikle giderileceğine inanıyoruz. ’Bir Müslümanın din kardeşiyle üç günden fazla konuşmaması haramdır’ ’diyen Hz. Muhammed’in ümmeti olarak bayram vesilesiyle dargınlıklar giderilmeli, barış ve kardeşliği tesis etmeliyiz.

Özellikle hasta, kimsesiz ve yaşlılar ziyaret edilmeli, çocuklar sevindirilmelidirler. bu duygu ve düşüncelerle siz değerli halkımızın bayramını tebrik eder sevdiklerinizle nice mutlu bayramlar geçirmenizi yüce Allahtan dileriz."

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-