Van’da mühimmat ele geçirildi Van’da mühimmat ele geçirildi

Van’ın Başkale ilçesinde 14 ağustos 2018 tarihinde biri ölü biride sağ ele geçirilen PKK’lilerin kullandığı sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Van İl Jandarma Komutanlığınca; 14 Ağustos 2018 tarihinde, Başkale ilçesi Sallıdere Mahallesinde icrasına başlanan Şehit Jandarma Er Ekrem Kaygısız Operasyonunda. 14 Ağustos 2018 günü, Jandarmayı görünce kaçarak ağaca çıkan bir terörist sağ olarak yakalanmış, 15 Ağustos 2018 günü ise Jandarma ile çatışmaya giren bir terörist ölü olarak ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamada, "Operasyonun devamında, 16 Ağustos 2018 günü; söz konusu teröristlerin kullandığı sığınak tespit edilmiştir. Yapılan aramada, teröristlerin, halkımıza yönelik kanlı eylemlerde kullanmayı planladığı, bir adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet roket başlığı el yapımı patlayıcı olarak kullanılmak üzere düzenek haline getirilmiş, 2 adet el bombası. 3 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 40 adet AK-47 piyade tüfeği fişeği, 16 adet tabanca fişeği, 50 gram C4 plastik patlayıcı. 6 adet pil bloğu, 30 adet pil, 400 metre kablo, çok miktarda elektrikli fünye, 2 adet dürbün, 5 çift terörist kıyafeti, Çok miktarda örgütsel doküman, dijital malzeme ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. "denildi. (İLKHA)


 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-