USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

Öğle:12:07 İkindi:15:13
17 °C

NESO’dan Dolar’ı boykot çağrısı

NESO’dan Dolar’ı boykot çağrısı

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, esnafın dolarla alışverişi yapmamasını doları boykot etme çağrısında bulundu

Mardin’in Nusaybin ilçesi  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, esnafın  dolarla alışverişi kabul etmemesi  doları yasaklayarak  boykot etme çağrısında bulundu

NESO Başkanı Ömer Özel ; Nusaybin esnafı olarak son günlerde Türkiye´miz üzerinde oynanan oyunlara şiddetle karşı durduklarını belirti

Özel; 15 Temmuz darbe girişiminde millet olarak dimdik durduk, şimdi de ekonomi darbesi karşısında da dimdik duracağız. Son günlerde üst üste rekor tazeleyen dolara karşı Nusaybin halkı ve Nusaybin esnafının birleşmesi gerekiyor.

Nusaybinli esnaf kardeşlerimizin kendi iş yerlerinde dolarla alışverişinin yasaklanması gerekir. Amerika´ya karşı en başta Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak, hepimiz tüm dünyaya vatanseverliğimizi ve Türkiye´mizin tek yürek olduğunu bir kez daha gösterelim.

 Netice itibariyle bu Türkiye meselesidir, değerlerimize sahip çıkma zamanıdır. Bu süreçte Halkımızdan, Esnaflarımızdan ve diğer STK´lardan da aynı desteği bekliyoruz. Çünkü bu bir memleket meselesidir."ifade etti.

Özel sözlerine şöyle devam etti; Vatandaşın, özellikle bu kritik süreçte dövize karşı mesafeli duruşu, ülke ekonomisi açısından bu kadar önemli olduğu kadar bu kampanyanın yaygınlaştırılması için tüm halkımıza esnaflarımıza da görev düşüyor.

Bu süreçte Halkın işyeri kiralarını Döviz kurundan değil TL üzerinden kiralarını almaları ve bu hassasiyeti göstererek birlik ve beraberliğini koruması gerekmektedir.

ABD ve ABD başkanı TRUMP´ ın Türkiye´mize karşı yapıcı olmayan tutumlarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.´´diye tepki gösterdi. (cihat Şayık- İLKHA)