USD 5.2957000732422 EUR 6.0644001960754 GBP 6.7548999786377 Gram altın Cumhuriyet Altını Gümüş ONS 1278.9599609375 Yarım Altın

İmsak:04:58 Güneş:06:19
17 °C

Nusaybin'de Elektrik firmasının tedbirsizliği az daha can alıyordu

Nusaybin'de Elektrik firmasının tedbirsizliği az daha can alıyordu

Mardin’in Nusaybin ilçesinde elektrik firması tarafından kazılan ve hiçbir güvenlik alınmayan çukura düşen kadın ve torunu ölümden döndü. Yaşlı kadının ayağı kırılırken tozunu hafifi sıyrıklarla olayı atlattı.

 

-Nusaybin Mardin Yolu Caddesinde elektrik firması tarafından kazılan ve hiçbir güvenlik alınmayan çukura düşen  kadın ve torunu ölümden döndü. Yaşlı kadının ayağı kırılırken tozunu hafifi sıyrıklarla olayı atlattı.

Alınan bilgilere göre, Mardin Yolu Caddesinin sağ şeridinde altyapı çalışması yapan Elektrik şirketi yaklaşık bir metre derinliğinde, seksen santimetre genişliğinde ve 100 metre uzunluğunda çukur açtı. Perşembe Günü Saat 16.00 sıralarında 4 yaşındaki torunuyla birlikte caddede yürüyen Türkiye İleri (59), çevresinde hiç bir uyarı ve güvenlik önleminin alınmadığı çukura düştü. İleri'nin çukura düştüğünü gören esnaf ve vatandaşlar sağlık ekiplerine haber verdi. Bölgeye gelen sağlık ekipleri ayağı kırılan Türkiye İleri ve kazayı hafif sıyrıklarla atlatan torununu Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırdı.

 

- Yaşlı kadın ameliyata alındı

Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisinde ilk müdahalesi yapılan Türkiye İleri daha sonra ameliyata konuldu. Sağ ayağında kırık olan ve düşmeden dolayı vücudunda çeşitli ezikler bulunan İleri'nin tedavisi sürüyor. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan torunu ise taburcu edildi.

Soruşturma başlatan Nusaybin Polisi, Türkiye İleri'nin ifadesini alarak gerekli tutanakları imza altına aldı. İleri ailesi Elektrik firmasından şikâyetçi olurken olay yargıya taşındı.

 

- Mahalle li firmanın tedbirsizliğine tepki gösterdi

Öte yanda Mardin Yolu Caddesinde bulunan esnaf ve mahalle sakinleri bir hafta içerisinde aynı bölgede 3 ayrı kaza yaşandığını dile getirdi. Elektrik firmasının açtığı çukur etrafına veya çevresine hiçbir uyarıcı tabela ve güvenlik önlemi almadığını kaydeden mahalle sakinleri, her hangi bir ölüm olayı yaşanmadan yetkililerin duruma müdahale etmesini istedi.(Cihat Şayık -İLKHA)