Dargeçit'te engellilere yönelik etkinlik Dargeçit'te engellilere yönelik etkinlik

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Mardin'in Dargeçit ilçesinde Dargeçit Spor Kulübü ve TÜGVA Dargeçit Şubesi tarafından engellilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Dargeçit Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe; ilçe Kaymakamı Mehmet Yaşar Yeşiltaş, Belediye Başkan Vekili M. Tevfik Vural, Garnizon Komutanı Binbaşı Çağhan Vidinel, İlçe Müftüsü Selami Aykul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılıç, engeliler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte Kaymakam Yeşiltaş, Belediye Başkan Yardımcısı Vural ve Dargeçit Spor Kulübü hocalarından Şükran Acar birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanlığı’nın "Engelliler Haftası"yla ilgili düzenlemiş olduğu slayt gösterimi izletildi. Etkinlik, Vatan İlköğretim Okulu öğrencilerinden M. Emin Cebe'nın seslendirdiği şiir ile devam etti. Ardından etkinlik özel bir rehabilitasyon merkezi öğrencisi Aynur Doğan, "Medine’ye Varamadım" ilahisini seslendirdi.

Özel Eğitim öğrencilerinin sabırla ve heyecanla izledikleri program, öğrencilerin hazırladığı çuval yarışı ve halat çekme yarışı oyunlarıyla devam etti. Ardından Mizgin Yılmaz adlı engelli öğrenci, "Engelliler Haftası"yla ilgili bir şiir okudu.

Etkinlik sonunda yapılan çekiliş ile birlikte özel eğitim öğrencilerine 10 tablet ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 tekerlekli sandalye hediye edildi, 120 kişiye de madalya takıldı. (Seyfullah Şengül - İLKHA)


 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-