Kızıltepe'de, elektrik direklerinden sıçrayan kıvılcım Buğday ekili arazi küle döndü Kızıltepe'de, elektrik direklerinden sıçrayan kıvılcım Buğday ekili arazi küle döndü

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Akdoğan Mahallesi'nde (Êrradê köyü) DEDAŞ arıza ekibinin çalışması esnasında çıkan bir kıvılcım buğday tarlasında yangına neden oldu. Yangında Sarıdağ ailesinin 90 dönüm buğday ekili arazisi küle döndü.

Akdoğan Mahalle Muhtarı Mahmut Sarıdağ, yangın anını ve yaşanan paniği şu şekilde anlattı: "DEDAŞ arıza ekibi bölgedeki kapasitörleri devreye alıyordu. Arızalı bir kapasitör direğinde ki OG sigortasından çıkan kıvılcım tarlada yangına sebep oldu. Olayı duyan herkes yangını söndürmek için seferber oldu. Kimi traktörlerle su taşıdı kimisi de traktörlerle yangının daha da büyümemesi için yangın alanının etrafını sürdü. Çok şükür güçlükle de olsa yangın söndürüldü. Çıkan yangında Musa Sarıdağ’ın 50,  Selman Sarıdağ’ın 30 benim ise 10 dönüm olmak üzere toplam 90 dönüm buğday ekili arazimiz yandı.” (Mehmet Aslan-İLKHA) 
 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-